Okupandi must süda sai veel mustemaks   1 comment

Pentagon ostis septembris 2010 kolonelleitnant Shafferi raamatu algupärase tiraaži 9500 eksemplari 47300$ eest ära selle hävitamiseks. Teos olnud ohuks USA julgeolekule. Ometi jäi ringlusse paarsada tsenseerimata trükist, mille kirjastus oli enne Pentagoni pakilise ostuhuvi rahuldamist postitanud võimalikele arvustajatele tavalise piiarluse raames. Hetkel on endise DIA-luuraja teosest jõudnud üldsuseni vähemalt 3 tsenseeritud trükki, kus on mustaga loematuks kaetud ligi veerand tuhat kaitseametnike arust salastamist väärt lõiku. Need puudutavad näiteks USA salaluure 1990-kümnendi kava tungida Põhja-Korea relvadega kaubitsenud võrgustikku, Iraani vandenõu USA sõdurite vastu Afganistanis, väiteid nagu oleks ameeriklasi al-Qaidasse tungida aidanud keegi afgaanist kõrge sõjaväelane. Ka leidus seal alul hulk CIA ja NSA ohvitseride nimesid, viiteid NSA “hääle-seire-süsteemile” ja ameeriklaste eriti salajasile sööstudele Pakistani, mis uutes trükkides jäävad müstika pärusmaaks. Autor oli enne teose ilmumist veetnud pikki kuid tõestamaks oma kunagisele leivaisale, et kõike, mis raamatus kirjas, võib ammu leida ka avalikest allikatest. Veel…

One response to “Okupandi must süda sai veel mustemaks

Subscribe to comments with RSS.

 1. Briti kaitseministeerium käskis kirjastusel Quercus hävitada kirjanik Toby Hardneni raamatu “Dead Men Risen” (ek: Ülestõusnud surnud) terve esimene tiraaž. Teoses oli juttu ka Eesti sõduritest.Hardnen avaldas Telegraphi leheküljel ka lõigu, mille ministeerium eemaldada käskis:
  Kui eestlased PB Pimonisse mai keskel saabusid, olid nad nii innukad lahingusse tormama, et keeldusid tutvumispatrullist koos leitnant Dave Harrisega. Selle asemel tahtsid nad kohe minna Zorabadi öömissioonile. Kapten Alex Bourne, rühma esindaja, hoiatas major Tarvo Lugat, et see on enesetapp, kuid ta ei andnud alla. Bourne oli sunnitud laskma kapralil valetama, et kehtestatud on patrullide keeld, kuna saadaval ei olnud meditsiinikoptereid.
  Järgmisel päeval läks Eesti patrull Zorabadi. Järgneva 15 minuti jooksul tulistati kapral Toomas Mikku RPK kuulipildurist viis korda pähe, kõhtu, jalgadesse ja kätte. /…/ Kapten Bourne’i sõnul oli see äratuskõne eestlastele, ta mäletab šokeeritud ja hirmunud sõdureid. “Sellest alates olid nad väga ettevaatlikud ja täiesti professionaalsed.”
  Mikku raviti Selly Oakis, enne kui ta Eestisse toimetati. Imekombel jäi ta ellu.
  Samal ööl rääkis Luga [õieti: leitnant Rupert] Thorneloele, et Talibani võitlejad on “salakavalad, julged ja ei lase end häirida tugevast jõust, mis nüüd tegutseb” ja et “tulevikus vajavad patrullid olulist planeerimist ja ettevalmistust”. “Tuleb pikk ja huvitav suvi,” ennustas Luga.
  Teises trükis see katkend puudub.

  Higi, veri jms loomulik kadu

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: